Alışveriş Portalı
Misafir Yazar Yayın Kuralları

Misafir Yazar Olmak

Günde binlerce kişinin ziyaret ettiği web sitemizde sizde gönüllü bir yazarımız olabilirsiniz.

AlisverisPortali.com un temel kuruluş amacı Internet’teki alışveriş sürecinizde ziyaretçilerine yardımcı olmaktır. Kullanıcı yorumlarıyla doğru Satıcı ve ürünübulmak Kampanya ve İndirim seçenekleri ile alışveriş kararını vermenizi sağlamak, böylece hem size hem de ülkemizdeki İnternet perakendeciliğinin gelişimine katkıda bulunmaktır. Her geçen gün yaygınlaşan E-Ticaret ve Online Alışverişi doğru analiz edip takipçilerinin düşünce ufkunu genişletmeyi , farklı bakış açıları sunarak yenilikçi bir rehber olabilmeyi amaçlayan AlisverisPortali.com Bilginin paylaşılabilmesi icin uygun bir platform oluşturmak ve burada binlerce okuyucu ve yazarı buluşturabilmektir.Bu doğrultuda, bilgilerini paylaşmak isteyen kullanıcılarımız kendi makalelerini sisteme kolayca ekleyebilmektedir.

Herhangi bir konuda bilgim var, çok bilgim olmasa da meraklıyım araştırıyorum, okuduklarımı, bildiklerimi, duyduklarımı paylaşmayı seviyorum diyorsanız, gönüllü yazarlarımızdan biri olabilirsiniz

Daha önce sitenizden (Firmanızdan, Markanızdan,Ürün ya da kişisel blogunuzdan) hiç haberdar olmayan birçok yeni okuyucuya ve potansiyel müşteriye ulaşmak için çok etkili ve ücretsiz bir yöntem olduğu için misafir yazarlık, internet pazarlama planınızın bir parçası olmak zorunda.Kişisel blogunuz, e-ticaret siteniz, marka ve ürünleriniz ya da herhangi bir web siteniz. Pazarlayacağınız ürün, paylaşacağınız bilgi ve birikim her şey olabilir. Önemli olan, odaklanıp, tek bir şeye karar vermek Kitlelere hitap edebilecek, ilgilendiğiniz konular ile kendinizi geliştirebilecek ve de insanları bilgilendireceksiniz.

Misafir yazarlık sizin için her ne kadar bir pazarlama yöntemi de olsa veya bilgi ve birikimleriniz yazdığınız bir hobinizde olsa ciddi vakit ayırmanız gereken bir iştir. Bu nedenle doğru yazıların seçilmesi geri dönüş ve okuyucularınızın sizi takibi anlamında en önemli konudur.

Yazıda amacınız mümkün olduğunca kaliteli bilgi paylaşımı olsun, kesinlikle direk bir satış yapmaya çalışmayın. Amacınız, yazınızı okuyup, faydalı bulup, “misaifr yazar hakkında” kısmındaki site linkinize tıklayarak sitenizi ziyaret edecek ve uzun vadeli okuyucunuz / müşteriniz olacak yeni kitlelere ulaşmak olmalı.Yazdığınız konu içinde, çok ilgili ve kesinlikle reklam kokmayacaksa, sitenize link(ler) verebilirsiniz. Siz, yepyeni bir okuyucu kitlesine kendinizi ya da sitenizi tanıtma fırsatı kazanırsınız.

Sonuç olarak, özgün yazılar yazarak yepyeni okuyucu kitlelerine ulaşıp, tamamen ücretsiz bir şekilde kişisel markanızı, firmanızı, ürününüzü, sitenizi, tanıtabilir,yazmak istediğiniz konularda düşüncelerinizi ve birikimlerinizi paylaşarak kendinize okuyucu kitlesi kazanabilirsiniz.

Neden misafir yazar kabul ediyoruz?

Blogumuzun içeriğine uygun bir fikriniz veya yayınlamak istediğiniz bir haberiniz varsa burada yayınlamak için aşağıda size dair  mükemmel nedenler var! Sizinde alışveriş ,iş dünyası, girişimcilik, e-ticaret, kampanya ve indirimler ,tanıtım yazıları, inovasyon vb. fikirleriniz ve duyurularınız varsa paylaşabilirsiniz.  Eğer misafir yazar olarak blogumuzda yazmak istiyorsanız lütfen okumaya devam edin.

Yazmanız için mükemmel nedenler!

 • Binlerce hedeflenmiş okuyucu ile fikir alışverişi yapabilirsiniz.
 • Fikrinizi, kendinizi yada şirketinizi tanıtabilirsiniz.
 • Sosyal ağınızı geliştirebilirsiniz.
 • Kendinize referans makale arşivi oluşturabilirsiniz.

Yazılarınız nasıl okuyucuya ulaşıyor.

 • Direkt okuyucularımızın sitemize girerek.
 • Google arama motoru ile erişilerek
 • Facebook paylaşımlarıyla.
 • Linkdin paylaşımlarıyla.
 • Twitter paylaşımlarıyla.
 • RSS araçları ile takip edilerek.
 • Kulaktan kulağa yayılarak.

Kaliteli ve özgün içerik

Blogumuzda yazacağınız makale veya fikrinizin gerçekten iyi araştırılarak ve yorumlanarak yazılması gerekmektedir. Eğer içeriğiniz doyurucu olursa okurlar sizi takip edecektir. Böylece kendinize alternatif iletişim ve pazarlama kanalları yaratabilirsiniz.

Yazılarınız Hakkında :

 • Göndermiş olduğunuz yazı/makale size ait olmalı.
 • Yazı/makale en az 250 - 300 kelimeden oluşmalı.
 • Yazınızda / makalenizde AFFILIATE BAĞLANTI, SATIŞ AMAÇLI BAĞLANTI veya kendi blog yada sitenize link bağlantı oluşturabilirsiniz. Sayısı 2’DEN FAZLA OLAMAZ.
 • Yazılarınızda/makalenizde yazım dilinize özen gösterin.
 • Yazınız/makaleniz en az 1 görsel içermelidir,
 • Yazınıza/makalenize yorum gelmesi durumunda yorumlara cevap vermelisiniz.
 • Yazılarınızın/makalenizin yayınlanıp/yayınlanmaması tamamen alisverisportali.com a bağlıdır.
 • Yazıların/makalelerin altında yazarın Adı Soyadı açıkça belirtilecektir, rumuz kabul edilmemektedir.
 • Yazıların/makalelerin altında yazarın varsa blog adresine veya web sitenize bir adet link verilecek.
 • Herkes istediği sayıda ve sıklıkta yazı/makale gönderebilir.

 

YAZABİLECEĞİNİZ BAŞLIK/KATEGORİLER:

 

 1. Alışveriş Siteleri
 2. Alışveriş Merkezleri
 3. Bankalar
 4. Basın Bültenleri
 5. Beyaz Eşya
 6. Cep Telefonu ve Gsm
 7. Çekiliş ve Hediye
 8. Eğitim
 9. E-Ticaret
 10. Ev Tekstili
 11. Hobi ve Eğlence
 12. İndirim Kuponları
 13. İnternet ve ADSL
 14. Kişisel Bakım
 15. Konut Projeleri
 16. Kültür ve Sanat
 17. Magazin
 18. Market ve Gıda
 19. Medya ve Reklam
 20. Moda Giyim ve Trendler
 21. Mobilya ve Dekorasyon
 22. Otomobil ve Akaryakıt
 23. Özel Günler
 24. Sağlık ve Spor
 25. Tatil ve Seyahat
 26. Tanıtım Yazıları
 27. Teknoloji
 28. Sigorta
 29. Sinema ve Etkinlikler
 30. Sosyal Sorumluluk
 31. Web Siteleri
 32. Yaşam ve İnsan
 33. Yapı ve Dekarasyon
 34. Diğer


Temel yazım prensipleri

Blogumuzda yazmış olduğunuz konunun, temel blog içeriğine uygun olmalı. Yazı içerisine telif hakkı doğuracak, resim, müzik, video vb gibi medyalar yer almamalı. Telif hakkı söz konusu olmayan medyaların site ana içeriğini kapsayacak çerçeveden büyük olmamalı. Temel kelime ve  cümlelere ait yapı ve kurallara uyulmalıdır. Makalenin içeriğinde okuyucuya fayda sağlayacak bir mesaj olmalı. Yazı çok uzun yada çok kısa olmamalı, tamamen mesajı iletmeyi hedeflemelidir.

Sorumluluk,Telif ve haklar

Burada yayınlanan tüm yazı ve yayınlanan medyaların sorumluluğu yazara aittir.Yayınlanan Makale  Yazı ve içeriğindeki görsel yada reklam amaçlı linklerden doğabilecek her türlü telif vs gibi fikri haklarının sorumluluğu yazara aittir.Yazar hiç bir şekilde yazdıkları yazı ve yayınladıkları medyaların karşılığında site sahiplerinden hiç bir şekilde telif vs gibi fikri haklar talep edemez. Yazar yazdığı yazıyı site sahibinin onayını almadan başka site ve medya araçlarında yayınlayamaz.

www.alisverisportali.com sitemizdeki Katagorilerde yazılarınız yayınlanması ile birlikte, www.alisverisportali.com sitemizde bulunan Kullanım Şartları ve Gizlilik sayfasını okuma sorumluluğunun size ait olduğunu kabul etmiş sayılırsınız.

Alisversportali.com  web sitesini ziyaret ederek,üyesi ve/ya kullanıcısı olarak, Alisversportali.com  web sitesinin üyelik ve kullanıcı sözleşmesinin tamamını okuduğunuzu, içeriğini tamamen anladığınızı; bu sayfada belirtilen ve Alisversportali.com  web sitesinde belirtilecek olan tüm hususları kayıtsız ve şartsız olarak kabul ettiğinizi ve onayladığınızı kabul ederek, belirtilen bu hususlar ile ilgili olarak herhangi bir itiraz ve defi ileri sürmeyeceğinizi açıkça beyan ve taahhüt etmiş oluyorsunuz.


İletişime geçin

Sizde eğer blogumuzda ”Yayın Kuralları’na uyarım” diyorsanız Yazarımız Olun  Yazılarınızı yayınlayın

Etiketler: , , , ,
Yorumlar (Toplam: 0) Sıralama:
Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yazın.
Yorum Yaz
Onay kodu Değiş


DMCA.com Protection Status Yandex.Metrica