Alışveriş Portalı
2017’de internetten uçak bileti alımları büyük artış gösterdi
.
Online dünya, her geçen gün çok daha fazla ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Gündelik hayatlarımızı belli oranda kolaylaştıran ve süreci çok daha kusursuz hale getiren kıymetli bir araç var ve bu aracın adı da: İnternet teknolojisi… Yediden yetmişe birçok insanın hizmet almak için kullandığı bu teknoloji, sık seyahat eden yolcuların da imdadına yetişiyor. 2017 yılında milyonlarca insan uçak bileti için hava yolu firmalarının ofislerini ziyaret etmek yerine resmi web sitelerini ziyaret ederek online alışveriş yapmayı tercih etti.

2017’de havayolu işlemlerinde kartlı ödemelerde geçen seneye göre %27’lik büyüme gerçekleşti. Bu büyüme, uçak bileti satışlarını büyümekte olan sektörler arasında en baş sırada yer alan sektör haline getiriyor.

Yurt içinde En Çok Hangi Şehirler Tercih Edildi?
2017 yılında yapılan araştırmalar, yurt içinde en çok ziyaret edilen 5 şehri bizimle buluşturuyor. İzmir, bu şehirlerin başını çekerken, hemen arkasında İstanbul yer alıyor. Ankara, Antalya ve Trabzon da bu iki şehrimizi takip eden ve en çok ziyaretçi kabul eden şehirler listesinde yerini alıyor.
• İzmir
• İstanbul
• Ankara
• Antalya
• Adana
• Trabzon

Yurt Dışında En Çok Hangi Şehirler Tercih Edildi?
2017 verilerine göre insanlar yurt dışı tercihlerini en çok Kiev’den yana yaptı. Bakü, Amsterdam, Dubai, Paris ve Berlin de bu listede yer alan diğer şehirler olarak karşımıza çıkıyor.
• Kiev
• Bakü
• Amsterdam
• Kıbrıs
• Dubai
• Paris
• Berlin
• Odessa

2017 Yılında Yolcular En Çok Hangi Firmaları Tercih Etti?
Ülkemizde hizmet veren ve her geçen gün biraz daha büyüme kaydeden Türk Hava Yolları, 2017’nin en çok tercih edilen firmaları arasında ilk sırayı almayı başardı. Hemen ardından ekonomik rakamlar ile adından sıkça söz ettirmeyi başaran Pegasus geliyor. İlginç bir araştırmayı da sizinle paylaşmak istiyoruz. Yolcular, bu yıl en çok Salı günü seyahat etmeyi tercih etmiş ve bilet fiyatlarının Salı günü çok daha ekonomik olduğu da yapılan araştırmalar arasında yer alıyor. Bir diğer araştırma ise yolcuların bilet satın almak için tercih ettiği gün olarak karşımıza çıkıyor ve Cuma günü, yolcuların bilet için aktiflik gösterdiği yoğun bir gün olarak karşılık buluyor.

Online Bilet Alışverişi Yapacak Yolcular Dikkat!
Bilet alışverişlerini online dünya aracılığı ile yapacak olan yolcuların en az 7 gün öncesinde bu işlemi tamamlamaları tavsiye ediliyor. Bu süre zarfında check-in işlemlerinizi, koltuk seçimini ve eğer varsa özel menü taleplerinizi iletmeniz için de ekstra zamanınız olacaktır. Erken rezervasyon, yolculara her daim avantajlar sunuyor ve özellikle bilet fiyatlarında daha ekonomik rakamlar karşınıza çıkacaktır. ‘’Ucuz uçuşlar takvimi” adı altında kusursuz bir liste oluşturan ve bunu takipçileri ile paylaştıran ucakbileti.com adresini de tebrik etmek gerekiyor. Bu adres üzerinden yolcular diledikleri an ekonomik rakamlar ile seyahat edebilecekleri şehirleri de görüntüleyebiliyor.

İbrahim Bakış’tan Altın Değerinde Tavsiyeler ve Öngörüler
Sektörün en popüler adreslerinden bir tanesi olan ucakbileti.com’un Operasyon Şefi İbrahim Bakış, yeni dönemde bilet alışverişi için online dünyayı tercih edecek olan insanların sayısında büyük bir artış olacağını dile getirdi. Cümlelerine ‘’Günümüzde birçok şey sanal dünya aracılığı ile gerçekleştiriliyor. Dönemin en popüler para birimi bile Bitcoin ve insanlar bu dünyaya tam anlamıyla güvenmiş durumda. Keşfedildikçe, öğrenildikçe online dünya insanlara çok daha kusursuz bir şekilde hizmet edecektir. Ucakbileti ailesi olarak biz de havacılık sektöründe hizmet veren firmaları en uygun rakamlar eşliğinde değerli ziyaretçilerimiz ile buluşturuyoruz.’’ şeklinde devam eden İbrahim Bakış, ucakbileti.com’u tercih edecek ziyaretçilere de müjdeyi veriyor. Web sitesine üye olan bireysel üyeleri hoş geldin indirimleri bekliyor ve kurumsal üye olan şirketlerin bünyesinde yer alan çalışanlar da 1 yıl boyunca ucakbileti.com’a özel indirimlerden faydalanabiliyor.
Yorumlar (Toplam: 0) Sıralama:
Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yazın.
Yorum Yaz
Onay kodu Değiş


DMCA.com Protection Status Yandex.Metrica