Alışveriş Portalı
Blockchain Venture Summit 28 Mart Çarşamba günü İstanbul’da gerçekleşecek
.
İnternet ve teknoloji alanında Türkiye ve dünyadaki gelişmeleri inceleyerek analiz eden teknoloji bloğu Webrazzi, etkinliklerine bu yıl bir yenisini daha ekliyor. 28 Mart Çarşamba günü ilk kez gerçekleşecek olan Blockchain Venture Summit, blockchain ve kripto para ekosistemindeki yatırımcılar, uzmanlar ve profesyonelleri bir araya getirecek. Blockchain teknolojisinin önümüzde açabileceği yeni ufukların tartışılacağı konferansta, günümüz ICO‘larına dair akıllara takılan sorulara da yanıt aranacak.

ICO (Initial Coin Offerings): ICO, geleneksel mali sistemden farklı olarak ortaya çıkmış alternatif bir kitle fonudur. Kitle fonunun kripto para versiyonudur ve kripto para dünyasında kullanılmaktadır.

Düzenlediği E-Ticaret, Dijital, Developer, Fintech, Summit etkinlikleri ile Türkiye’de dijital ekosistemin en önemli etkinliklerine imza atan Webrazzi, geçtiğimiz aylarda yayına aldığı blockchain odağındaki İngilizce yayını Bitrazzi‘nin hayata geçmesiyle birlikte yeni bir döneme imza atıyor. Webrazzi ve Bitrazzi’nin medya sponsoru olacağı etkinlik dizisi Blockchain Venture Summit‘in ilki İstanbul’da gerçekleşecek. Blockchain ve kripto para girişimcilerini, bu alanlara ilgi duyan yatırımcıları ve blockchain teknolojisini erkenden kullanmayı hedefleyen şirketleri ağırlayacak olan etkinlik, uluslararası katılıma açık olacak ve dünyanın çeşitli ülkelerinden blockchain şirketleri kendilerini ICO Lounge bölümünde tanıtma fırsatı bulacaklar.

Blockchain Venture Summit‘te öne çıkan isimler: Bobby Lee, Dilip Rao ve Eddy Travia

Blockchain Venture Summit etkinliğinin öne çıkan isimleri arasında Bitcoin Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Bobby Lee, Ripple’ın Yenilikçi Altyapıdan Sorumlu Küresel Başkan görevini üstlenen Dilip Rao ve Londra merkezli Coinsilium şirketinin kurucu ortaklarından ve şirketin CEO’su Eddy Travia yer alıyor. Merkezi Çin’de olan dünyanın en büyük kripto para borsalarından BTCC’nin kurucu ortaklığını ve yöneticiliğini yapmış olan ve şu an Bitcoin Vakfının yönetim kurulu üyesi Bobby Lee, kripto para ekosistemi ile ilgili fikirlerini ve bu sektördeki gelecek projelerini Blockchain Venture Summit‘te paylaşacak. Kariyerine Silikon Vadisinde Yahoo’da çalışarak başlayan Lee, BTCC’yi kurmadan önce Walmart’ın Çin’deki e-ticaret platformunun Teknoloji Başkan Yardımcılığı görevini üstleniyordu.

Ripple Yenilikçi Altyapıdan Sorumlu Küresel Başkanı Dilip Rao ise Ripple’daki yönetici pozisyonundan dolayı, dünyanın önde gelen finans kurumları, düzenleyicileri ve merkez bankaları ile Ripple platformunun sınır ötesi fon transferlerinde kullanımının yaygınlaşması için sürekli görüşmeler halinde. Dilip Rao aynı zamanda, küresel iş gücü piyasasının gitgide mobilize bir hale gelmesi ile blockchain tabanlı çözümlere olan ihtiyacın da artacağına inanıyor. Konuşmacı olarak yer alacağı panelde Rao, Ripple altyapısı ile bankaların nasıl çok daha düşük maliyetler ile sınır ötesi varlık transferi gerçekleştirebileceklerinin detaylarını 28 Mart tarihinde Blockchain Venture Summit’te paylaşacak.

Blockchaini teknolojik bir inovasyondan ziyade, teknolojik bir devrim olarak gören Coinsilium kurucu ortağı Eddy Travia ise blockchain teknolojisinin güven gerektiren birçok uygulama alanında yeni fırsatlar ve fikirler yarattığına inanıyor. Blockchain teknolojilerinde öncü bir yatırımcı olan Travia, dokuz yıl Büyük Çin şirketinde özel sermaye fonu yöneticisi olarak çalıştıktan sonra ilk kripto para girişim şirketi olan Seedcoin’i kurdu. Bundan bir yıl sonra 2014 yılında Amsterdam’da Marc Andreessen ve Roger Ver ile birlikte blockchain alanında en etkili 3 yatırımcıdan biri seçildi. Aralarında Factom, RSK Labs, Mangr ve SatoshiPay’in de bulunduğu, günümüzün önemli girişimleri haline gelmiş şirketin yatırımcılarına öncülük etti. 2016 yılında TEDx IE Madrid’te de blockchain devrimi isimli bir konuşma yapan Eddy Travia, 28 Mart tarihinde bu kez İstanbul’da deneyimlerini aktaracak.

Türkiye’den ve dünyadan sektörün içerisinden önemli isimlerin yer alacağı konferansta konuşmacılar şu şekilde olacak:

Ahmet Arslan - Joint Ventures, Alemşah Öztürk - ICOSwat & 4129Grey, Andrew Thornhill - Spotcoin, Antoine Herzog - IOV, Bobby Lee - BTCC, Bülent Tekmen - Colendi, Burak Yenigün - Stylus Capital, Charles Michael Yim - Cointopia, Dilip Rao - Ripple, Eddy Travia - Coinsilium, Isabelle Dell - IOV, Ravi Kurani - Earlybird Ventures, Salim Ali - Loyakk, Stefan C. Heilmann - IEG, Tuğçe Ergül - Angel Labs, Yagub Rahimov - 7marketz.

Blockchain Venture Summit’in sponsorları arasında Colendi, Bundle, Coiny, Solidus, Behaviour Exchange, Gabble Studios, IOV, Joint, Loyakk, Patron, Spotcoin, Bitcoin Chaser, BTC Manager, CEX IO, Coin Point, Fintech Weekly, ICO Calendar, ICO Holder, ICO Bay, Netpoint Digital gibi kuruluşlar yer alıyor.

Her yıl düzenlenen Webrazzi konferansları bu yılki programı şu şekilde;

Webrazzi Dijital 2018, 11 Nisan Çarşamba
Webrazzi Summit 2018, 17 Ekim Çarşamba
Webrazzi Developer 2018, 15 Kasım Perşembe
Webrazzi Fintech 2018, 12 Aralık Çarşamba

Webrazzi konferanslarına katılmanın en kolay ve en uygun yolu Webrazzi Pass ile Blockchain Venture Summit’e katılabilir, indirimli fiyat avantajından yararlanabilirsiniz. Dilerseniz havale dilerseniz de online olarak kredi kartınızla ödeme yapabileceğiniz Webrazzi Pass’e; 1, 2 veya 3 adet satın alırsanız birim fiyatı 2.750 TL, 4 ve üzeri adetler içinse birim fiyatı 2.500 TL’den sahip olabilirsiniz.
Yorumlar (Toplam: 0) Sıralama:
Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yazın.
Yorum Yaz
Onay kodu Değiş


DMCA.com Protection Status Yandex.Metrica