Alışveriş Portalı
Email Pazarlama'nın verimliliğini artırmanız için 5 ipucu
.
Başarılı bir e-posta pazarlama kampanyasını nasıl yürütebileceğinizi biliyor musunuz? E-posta pazarlama stratejinizin çalışıp çalışmadığını merak ediyor musunuz? Her gün gönderilen yaklaşık 269 milyar e-posta arasında hedef kitlenizin dikkatini çekmek için ciddi bir rekabet ortamında olduğunuzu bilmelisiniz.

Toplu mail kampanyanız ile hedef kitlenize en doğru ve en ilgi çekici e-postayı göndermenin avantajlı yolu SendPulse, e-postalarınızı oluşturma ve gönderme hakkında bilmeniz gereken her şeyi size sunuyor.

E-posta pazarlamacılığının en önemli avantajlarından birisi, insanların yaygın olarak e-posta kullanmasıdır. Email marketing müşteri ilişkileri kurarak satış yapmanıza yardımcı olmak için mükemmel bir araçtır. Ancak başarılı bir mail marketing için önce bazı hazırlıkları yapmanız gerekir:

1. Hedeflerinizi bilin
Başarılı bir email pazarlama kampanyası yürütmek için neyi başarmak istediğinizi düşünün. Tipik bir e-posta pazarlama kampanyasının hedefleri şunları içerir:
Abonelerinize “hoş geldiniz” deyin, onlara işinizi ve değerlerinizi anlatın.
Aktif olmayan abonelerinizi canlandırın.
Hedefli e-posta pazarlama kampanyaları gönderebilmeniz için abonelerinizi bölümlere ayırın.

SendPulse e-mail pazarlama hizmeti ile e-postaları hızlı bir şekilde ayarlayabilir, kampanyanızın A/B testini gerçekleştirebilir ve otomatik mesajları zamanlayabilirsiniz. Ayrıca SendPulse “Akıllı Kişiselleştirme” sayesinde her bir alıcıya özel olarak hazırlanmış bir şablonu kolaylıkla oluşturabilirsiniz.

2. E-posta türlerini öğrenin
E-posta pazarlamasında gönderebileceğiniz farklı e-postaların türlerini de bilmeniz gerekir. Abonelere; haftalık bülten, hediye, hedefin ilgi alanına giren bilgileri içeren e-postalar gönderebilmelisiniz. Ayrıca şu işlemleri içeren e-postaları da gönderebilmeniz gerekir:
- Abone kayıt onayları
- “Hoş geldiniz” mesajları
- Sipariş veya satın alma onayları
- Abone bilgilerindeki değişikliklerin onaylanması

SendPulse e-mail pazarlama hizmetinin 100’ü aşkın hazır duyarlı şablon ve tasarımları e-mail oluşturmayı hızlı ve basit bir hale getiriyor. Ayrıca editörde oluşturduğunuz herhangi bir e-mail, herhangi bir cihazda, herhangi bir ekran çözünürlüğünde çok iyi görünmektedir.

3. Kitlenizi tanıyın
Bir süredir e-posta pazarlama kampanyası yürütüyorsanız, kitlenizin kim olduğunu bilirsiniz. Ancak bu işe başlarken içeriğinizi hedefleyebilmeniz için bazı eğitimli tahminler yapmanız gerekir. Endişelenmeyin; ilk kampanyanızı gönderdiğiniz andan itibaren abone bilgilerini toplamaya başlayacaksınız ve böylece bir daha sefer işinize yarayacak gerçek verileri edineceksiniz.

SendPulse e-mail pazarlama hizmeti abonelerinizi segmentlere ayırmanızı kolaylaştırır. SendPulse’tan alacağınız hizmet ile abonelerinizi; cinsiyete dayalı segmentasyon, ikamet yerine göre segmentasyon ve kullanıcıların abonelik tarihlerine göre segmentasyon ile ayırabilirsiniz. SendPulse, her bir e-posta kampanyasının istatistiklerini toplamak ve sonuçları analiz etmek için büyük fırsatlar sunar:
- Açılma Oranı ve Tıklama Oranı
- Tıklama grafiği
- Coğrafi istatistikler
- Cihaza göre istatistikler
- Hata istatistikleri

Elde edeceğiniz analiz raporları, e-posta pazarlama kampanyası hazırlamak için iyi bir başlangıç noktasıdır.

4. Teknolojiyi akıllıca kullanın
En iyi email marketing hizmetleri, daha başarılı e-posta pazarlama kampanyaları oluşturmanıza yardımcı olacak araçlar içerir. E-posta, her zaman teknolojisini yenileyerek ve pek çok teknolojiye entegre olarak hayatını sürdürüyor. E-postanın kişiselleştirilebiliyor olması ve kişiselleştirme çalışmalarının pazarlama otomasyonlarıyla entegre çalışabiliyor olması, bu pazarlama çalışmalarının önemli parçalarından biri.

Firmaların otomatik olarak e-posta açılma oranlarını üst seviyeye çıkarmasına yardımcı olan yapay zeka platformu SendPulse, kullanıcılarına iletişim kurmaları için basit, yüksek kaliteli ve güvenilebilir bir yol sunmaktadır. Güncel teknolojileri kullanıcılarına sunmak için sürekli olarak yeni ürünler ve özellikler üzerinde çalışan SendPulse başarılı posta gönderiminde bir adım ileriye gitmek isteyenlerin tercihidir.

5. Mobil uygulamardan yararlanın
SendPulse e-mail pazarlama hizmetinin mobil uygulama kolaylığı ile kişi listenize yeni alıcılar ekleyebilir, postaları gönderebilir ve akıllı telefonunuzu ya da tabletinizi kullanarak kampanya sonuçlarınızı inceleyebilirsiniz. Mobil uygulama ile basit ve erişilebilir bir uygulamayı kullanarak mevcut haber bültenlerinin durumunu kontrol edebilir ve hazır şablonlarla yeni kampanyalar oluşturabilirsiniz. SendPulse, iOS ve Android için mobil uygulamalarla uyumludur.

SendPulse, işinizi büyütmenize ve marka bilinirliğinizi artırmanıza yardımcı olacak e-postalar, sms, web push ve smtp e-postaları göndermenin hızlı, sezgisel ve uygun fiyatlı bir yoludur. Güncel teknolojileri kullanıcılarına sunmak için sürekli olarak yeni ürünler ve özellikler üzerinde çalışan SendPulse, 24 saat aktif olan telefon ve sohbet desteği ile her türlü soru ve sorunda müşterilerinin yanında oluyor.

SendPulse, yüzlerce e-posta şablonu ve tasarım sayesinde dakikalar içerisinde e-postalar oluşturma olanağı sunuyor. SendPulse’un tüm hizmetleri hakkında bilgi sahibi olmak için sendpulse.com/tr web sitesini ziyaret edin.
Yorumlar (Toplam: 0) Sıralama:
Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yazın.
Yorum Yaz
Onay kodu Değiş


DMCA.com Protection Status Yandex.Metrica