Alışveriş Portalı
Reklam Sözleşmesi

 SÖZLEŞME KONUSU:

Yayıncıya ait olan web sitesi  AlisverisPortali.com’da reklam yayınlanmasıdır. Reklam verilecek yer ve yayın rotasyonu  belirtilen mutabakat sonucu karar verdikleri sayfalarıdır.

 

TARAFLARIN YÜKÜMLÜLÜKLERİ:

  1. A) Reklam Verenin Yükümlülükleri:

1-Reklamda yer alacak banner reklam verenler tarafından hazırlanıp reklam anlaşması yapıldıktan sonra mail yoluyla  tarafımıza ulaştırılmalıdır. 

2-Reklam verenler yayın dönemini ve reklam yerini belirleyecektir.

3-Reklam şekli, belirtilen yada mutabık kalınacak boyutlarda ve reklam modeli şeklindedir. yayıncı banner boyutlarında ve sayfa içindeki yerlerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

4- Banner ve reklam modellerinden yönlendirilen web sitesi T.C Kanunlarına, örf, adet, genel ahlak kurallarına, tüketici haklarına aykırı, haksız rekabete yol açacak ve site'nin prestijini olumsuz yönde etkileyecek şekilde olmamalıdır.

5- Reklam veren, bu sözleşme ve bundan doğabilecek hak ve yükümlülükleri hiçbir    Şekilde AlisverisPortali.com'un izni olmadan üçüncü kişilere devir ve temlik edemez.

6- Site sahibi ile reklam veren arasında düzenlenecek sözleşme ve diğer evraklara ait her türlü vergi, resim, harç, fon ve diğer yükümlülükler reklam veren tarafından karşılanır.

7- Reklamlar Türkiye Cumhuriyeti yasalarına aykırı materyaller içeremez .

8- Reklamda yer alan tüm markalar, logolar telif hakları, ürün resimleri ve ürün açıklamalarından doğacak her türlü Fikir ve Sanat Eserleri Yasası, Markaların Korunması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname, Türk Ticaret Kanunu, Patent Haklarının Korunması Hakkında Kanun, Türk Ceza Kanunu ve diğer mevzuat hükümlerine ait tazminat ve/veya idari/adli para cezaları için reklam verene rücu edilir.Reklam veren bu hak ve kurallara riayet etmeyi ve bunları ihlal etmemeyi kabul ve taahhüt ederler. AlisverisPortali.com, hiçbir şekilde reklam verenin ve reklam  içeriklerinden ve/veya ticari aktivitelerinden sorumlu tutulamaz.

  1. B)com'un yükümlülükleri:

1-Her hangi bir nedenle Web sitesine ulaşılamamasından dolayı sorumluluk kabul etmez.

2- Reklam hizmetinin site'den kaynaklanan arıza veya yasal gerekliliklerden dolayı kesilmesi durumunda, istenirse aksama süresi kadar ek yayın süresi verilir, yada aksayan sürelerin ücretleri geri verilir. Yayıncıdan‘dan ilave hiçbir hak ve tazminat talebinde bulunulamaz.

3- Reklam verenin kendi hazırladığı reklam banneri sözleşme tarihinden itibaren en geç 2 (iki) iş günü sonra siteye yerleştirilir.

4- Sözleşme devam ederken isteklinin kendi hazırladığı banner, önceden webmaster’e ulaştırılması koşuluyla ve haftada 1 defadan fazla olmamak kaydıyla mesai saatleri (Hafta içi 09:00 – 17:00) içerisinde değiştirilir.

ÜCRET:

1- Reklam veren reklam bedelini peşin olarak öder. Reklam Bedeli, belirtilen yayıncı hesabına yatırılacaktır.

2- Sözleşmenin uzaması halinde, yeni yıl reklam ücretleri olarak belirlenecek bedel üzerinden alınır.

MÜEYYİDELER:

1- Reklam veren reklam faaliyetini durdurması, isim veya el değiştirmesi gibi zorunlu hallerde, bir hafta önceden durumu yazı ile AlisverisPortali.com’a (e-mail yolu ile) bilgi vermek zorundadır. Aksi takdirde reklamın durdurulduğu tarihten itibaren bitimine kadar kalan ayların ücreti iade edilmez ve hak iddia edemez.

2- Reklam veren ve yayıncı yukarda belirtilen şartları kabul etmiş sayılır.

3-Uygulamada karşılaşılabilecek sorunlar; karşılıklı görüşme ile sonuçlandırılacaktır. İhtilaflar halinde Kayseri Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

Etiketler: , ,
Yorumlar (Toplam: 0) Sıralama:
Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yazın.
Yorum Yaz
Onay kodu Değiş


DMCA.com Protection Status Yandex.Metrica