Alışveriş Portalı
Toplu taşıma araçlarında şarj istasyon projesi
.
Engelli vatandaşlarımız sosyal hayatta birçok problem ile karşılaşıyor. Bu problemlerden biri de akülü araçların şarj sorunu... Bu sorunun çözülebilmesi veya daha da kolaylaştırılabilmesi adına Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneğinin engelli üyeleri ile birlikte ortak bir projede yer alıyor.

Konuyla ilgili Makine Mühendisi Sn. İsmail Başar Duran, Sn. Ali Güneş ve Project 42 firmasından Sn. Hasan Basri Özaydın ve Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneğinin engelli üyeleri ile Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği genel merkezinde bir toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıda; Toplu Taşıma araçlarında engelli bireylerin sosyal hayatta yaşadıkları sorunlarla ilgili bilgiler paylaşıldı ve bu sorunların çözümüyle ilgili karşılıklı notlar alındı. Toplumsal hayatta akülü tekerlekli sandalyelerin şarj sorunu önemli bir sorun olarak not edildi ve bunun çözümlenebilmesi adına fikirler beyan edildi.

Konuyla ilgili Makine Mühendisi Sn. İsmail Başar Duran, Sn. Ali Güneş ve Project 42 firmasından Sn. Hasan Basri Özaydın toplu taşıma araçlarında telefon şarj edilebilme özelliğinden yola çıkılarak aynı şekilde akülü tekerlekli sandalye araçlarının şarj edilebilmesi için bir sistem geliştirebilmek adına önerilerini ve yöntemlerini dile getirdi. Toplu taşıma araçlarında şarj istasyonu kurulması hakkında detayların görüşüldüğü toplantıda engelli bireylerin hayatını kolaylaştıracak detaylar üzerinde de duruldu.

Project 42 firmasından Hasan Basri Özaydın, akülü araçların pil ömrünü uzatmak ve daha uzun mesafeli konforlu sürüş adına yapılacak bu çalışmada Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği ‘den destek almak istediklerini ve projeyi ülke genelinde kullanılabilir duruma getirmek için gerekli teknik alt yapıyı oluşturmaya başladıklarını belirtti. .
Yorumlar (Toplam: 0) Sıralama:
Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yazın.
Yorum Yaz
Onay kodu Değiş


DMCA.com Protection Status Yandex.Metrica