Alışveriş Portalı
Türkiye’nin lider kurumlarının üst düzey bilişim yöneticileri 9. IDC Türkiye CIO Zirvesi’nde Antalya’da buluşacak
.
Regnum Carya Golf & Spa Resort’ta 15-17 Nisan tarihlerinde düzenlenecek etkinlikte, öncü sektör uzmanları vizyoner ve yenilikçi bakış açılarını paylaşacak. Zirve çerçevesinde gerçekleşecek CIO Ödülleri töreninde, yıl içinde gerçekleşen BT projeleriyle dereceye giren kurumlara ödülleri takdim edilecek.

IDC Türkiye CIO Zirvesi, 2010 yılından itibaren fikir önderliği için öncü bir platform olarak sektördeki stratejik önemini korumakta. Bu yılki zirvede küresel analistler, lider teknoloji sağlayıcıları ve BT liderleri ile bir araya gelerek, Türkiye'nin hızla gelişen dijital dönüşüm ortamının geliştirilmesi ve yarının stratejilerini şekillendirecek. “Dijital Ekonomide Başarılı Olmanın Stratejik Yol Haritası” temasına odaklanacak etkinlik, üzerinde çok konuşulacak gündem maddeleriyle dijital ekonomiye dönüşümü her ayrıntısıyla tartışacak, başarılı-başarısız deneyimlere yer verecek, sektördeki zorluklara birlikte çözüm arayacak.

Dijital dönüşümün stratejik önceliği hızla arttığı günümüzde; şirketler zorlu kararlar almak, alışılmadık teknikler uygulamak ve yeni hedefler belirlemek zorunda. Dijital stratejilerin artık iş sonuçlarını doğrudan etkilemesi nedeniyle, CIO'ların BT yeteneklerini buna göre yeniden kalibre etmeleri kritik önem taşıyor.

IDC Türkiye Ülke Direktörü Nevin Çizmecioğulları “Günümüzde, Dijital dönüşüm (DX) global olarak hızlanırken, şirketlerin ömürleri kısalmakta, 3. Platform teknolojiler ile yeni iş modelleri ortaya çıkarken, sadece iş değişimlerine ayak uydurmak değil, aynı zamanda iş operasyonlarının hızını arttırmak şart. Değişime uyum sağlayamayan hantal şirketler giderek pazar değerlerini yitirirken, veri ve uygulamalarını rasyonalize ve entegre ederek, DX yeteneklerini daha hızlı hareket eden ve daha iyi ürün ve hizmetler sunan kurumlar ilerlemeye devam edecekler. Yeni iş yükleri için kurumlar, bu konularda yatırım yapmak ve kapasite planlama konularıyla doğrudan ilgilenmek yerine, bu konularda faaliyet gösteren konularında uzman hizmet sağlayıcılarından BT kaynaklarını, hizmetleri aracılığıyla “kiralayacak” ve elastik BT altyapısını küçülterek, işletilmesini bu konuda “uzman” şirketlere devredecek.

Önümüzdeki üç yıl içinde tüm teknoloji yatırımları ve BT operasyon kararları; liderlerin fırsatları daha hızlı fark etmesini, riskleri değerlendirmesini, yeni teknolojilere ve pazar gelişmelerine karşılık olarak organizasyon değişikliğine rehberlik etmesini, iş gücünün, optimal müşteri deneyimini sağlamak için ihtiyaç duydukları tüm araçlara, özellikle, doğrudan insandan insana etkileşim müşteri deneyimi için verileri sağlamalı; organizasyonun kişisel gizlilik, entelektüel sermaye veya kurumsal itibarını tehlikeye atmadan, tüm kişisel ve dijital forumlarda müşterileri, ortakları ve çalışanları ile sürekli olarak iletişim kurabilmeli, iş süreçlerindeki büyük değişikliklerle bağlantılı karmaşıklığı ve riskleri azaltarak iş operasyonlarının dönüşümünü hızlandırmalı; tüm kurumun maksimum içgörü elde etme ve yarattığı, eriştiği, yönettiği ve paylaştığı tüm verilerden değer elde etme yeteneğini hızlandırmalı.

Teknoloji ve iş gelişmelerinin, BT yatırımlarına önemli etkisinin yanı sıra, makroekonomik ortamın pazarda da büyük bir etkisi ile zorlayıcı ekonomik zamanlarda yatırımlar çok etkilenmekte. Geleneksel veri merkezi mimarileri, istemci-sunucu uygulamaları, fiziksel depolama ve ağ iletişimi ile şirket içi ortamlar uygunsa da, bulut temeli üzerinde sanallaştırılmış, konteynerlenmiş veya yerleşik olan hareketlilik ve analitik için daha yeni uygulamalar, daha fazla çeviklik, otomasyon ve yönetilebilirlik sağlayabilir.

BT yöneticileri için kritik soru, “BT işlemlerinin hangileri değer yaratacak, hangileri yaratmayacak?” olmalı. Her şirketin kıdemli BT yöneticileri, kurumlarının dijital dönüşüm olgunluğuna, kültürel iş yapış şekline bağlı olarak artan avantajları değerlendirmeli, teknik ve finansal hedefleri doğru belirlemeli ve olası faydalardan yararlanmak için ilgili servislerin taşınması için iş yüklerini kategorize etmelidir.”

Zirve, üç güne yayılmış etkinlik programı süresince 200’ün üzerinde CIO’yu ve sektör temsilcilerini bir araya getiren kapsamlı networking olanakları, 50’den fazla konuşmacısı ve panelistiyle katılımcılarına renkli bir atmosfer yaşatmayı hedefliyor. Etkinlikte dijital ekonomik dönüşümün kurumlara ve profesyonellere sağladığı avantajlarının yanı sıra, inovasyon yönetimi, veriye dayalı iş modelleri, siber güvenlik, IoT, bilişsel/yapay zeka, bilişsel sanal gerçeklik, robotik ve 3D baskı teknolojilerinin BT’ye etkisi gibi güncel konular da masaya yatırılacak.

Çeşitli Çalıştay ve Sosyal Aktiviteler Zirveye Damgasını Vuracak
Zirvede bu yıl farklı olarak katılımcılar iş, teknoloji ve insan başlıkları altında düzenlenecek 36 ayrı odaklanmış çalıştaya katılarak, kendi benzersiz ihtiyaçlarını karşılamak ve kullanım örneklerini paylaşma fırsatı bulacak. Kişisel gelişimi destekleyen çeşitli sosyal aktivitelerin de yer alacağı etkinlikte, tüm katılımcıların keyifli zaman geçireceği dolu dolu bir program hazırlandı.

IDC META bölgesi Ortadoğu, Türkiye ve Afrika (META) bölgesinde, bilişim profesyonelleri açısından gerçek bir bilgi ve deneyim kaynağı olarak 150’den fazla analisti ve yoğun etkinlik programıyla fikir liderlerini buluşturmayı sürdürüyor. Faaliyet gösterdiği 30’dan fazla şehirde, CIO, BT yöneticisi ve diğer profesyoneller dahil 12 binden fazla yöneticiyle dirsek temasında olan IDC için, CIO Summit etkinliklerinin ayrı bir önemi var. IDC’nin Türkiye CIO Zirvesi 2018 etkinliği hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen ohamitoglu@idc.com adresinden Onur Hamitoğlu ile iletişime geçiniz. Ayrıca, etkinlik hakkında #IDCTURKIYECIO hashtag’ini kullanarak tweet atabilir ya da etkinliğe özel hazırlanan idcciosummit.com/turkey_tr web sitesini ziyaret edebilirsiniz.
Yorumlar (Toplam: 0) Sıralama:
Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yazın.
Yorum Yaz
Onay kodu Değiş


DMCA.com Protection Status Yandex.Metrica