Ara
Alışveriş Portalı
Booking.com
Yeni Başlık  Cevap Yaz
Güvenlik Bilincine Sahip Çocuklar           (gösterim sayısı: 798)
Yazan Konu içeriği
boşluk
[Aslı]
Yardımcı
Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 10.12.2012
İleti Sayısı: 214
Şehir: Gizli
Durum: Gizli

E-Posta Gönder
Özel ileti Gönder

Bumerang - Yazarkafe

1 kere teşekkür etti.
1 kere teşekkür edildi.
Konu Tarihi: 11.12.2012- 17:05
Alıntı yaparak cevapla  


Güvenlik Bilincine Sahip Çocuklar ‘Açıkgöz Tilkiler’ Olarak Büyüyecek

Pronet Güvenlik, çocukların kendilerini bekleyen tehlikelerin farkında olarak yetişmelerini amaçlayan yeni sosyal sorumluluk projesi ‘Açıkgöz Tilkiler’i hayata geçirdi.

Türkiye’nin lider güvenlik firması Pronet Güvenlik, yeni sosyal sorumluluk projesi ‘Açıkgöz Tilkiler’i hayata geçirdi. Proje ile çocuklara etraflarındaki tehlikelerle ilgili farkındalık bilinci aşılanması ve kendilerini korumalarını sağlayacak güvenlik ipuçları verilmesi amaçlanıyor.

Güvenlik bilincinin çocuk yaşta oluşması gerektiğini, bunun da ancak doğru yönlendirme ile mümkün olabileceğini vurgulayan Pronet Güvenlik Genel Müdürü Metin Kastro, “Bu amaçla Açıkgöz Tilkiler projesini hayata geçirdik. Tilki, küçük ama kendisinden çok daha büyük hayvanlarla ve kendisini bekleyen tehlikelerle başa çıkabilecek kadar akıllı bir hayvan. Biz de çocuklarımızın hayatta kalmaya çalıştığı vahşi ormanda, yani şehirlerde, uyanık, akıllı bireyler olarak birer açıkgöz tilki olarak yetişmelerini ve kendilerini korumalarını hedefliyoruz” diye konuştu.

Okullarda ücretsiz broşür dağıtılacak

Proje kapsamında www.acikgoztilkiler.org sitesini açtıklarını söyleyen Kastro, “Sitede, ücretsiz olarak indirilebilen ‘Açıkgöz Tilkiler’den Güvenlik Kuralları’ broşürü bulunuyor. Çocukların kolayca anlayıp özümseyebileceği bir dilde kaleme alınan broşürde, evde yalnızken, mahallede, yazın sokakta, kışın, serviste/otobüste, okulda, internette ve alışverişte güvenli olmak konularının yanı sıra yangına karşı tedbirli olmak ve acil durum çantası hazırlamak gibi farklı konularda ipuçları veriliyor. Talep eden okullarda da broşürü dağıtarak, farkındalık oluşturmayı ve bunu yaymayı amaçlıyoruz” dedi.

Broşürde ayrıca ebeveynlere yönelik olarak hazırlanan ‘Açıkgöz Büyükler’ bölümünün de bulunduğunu kaydeden Metin Kastro, “facebook.com/PronetGuvenlik adresli Facebook sayfamızda da çocukların güvenliği için önemli ipuçlarını düzenli aralıklarla paylaşıyoruz. Türkiye’nin en büyük güvenlik şirketi olarak, tüm ebeveynleri Açıkgöz Tilkiler projesine destek olarak, güvenlik ipuçlarını çocukları ve yakınları ile paylaşarak tehlikelerden korunmada daha bilinçli hareket etmelerinde yardımcı olmaya davet ediyoruz” diye konuştu.Yeni Başlık  Cevap Yaz
 Bu konuyu 1 kişi görüntülüyor:  1 Misafir, 0 Üye
 Bu konuyu görüntüleyen üye yok.

 

Benzer konular
Başlık Yazan Cevap Gösterim Son ileti
Konu Klasör Çocuklar İçin Kullanışlı Oyun Çadırları nullsix 0 879 02.10.2015- 19:14
Konu Klasör DenizFeneri, Suriyeli Çocuklar Soğuktan Ağlamasın Admin 0 855 28.12.2012- 10:20
Konu Klasör Çocuklar için Ücretsiz Online Oyunlar sadık 0 794 06.03.2015- 15:04
Konu Klasör Çocuklar için yabancı dil eğitim seti b.a.f. 0 748 04.05.2015- 23:06
Konu Klasör TİVİBU Taraftara Sahip Çıkıyor ! mytekno 0 1460 20.11.2013- 18:44
Etiketler   Güvenlik,   Bilincine,   Sahip,   Çocuklar


DMCA.com Protection Status Yandex.Metrica