Ara
Alışveriş Portalı
Booking.com
Yeni Başlık  Cevap Yaz
Günde Tek Ürün Satan Alışveriş Siteleri Hakkında           (gösterim sayısı: 807)
Yazan Konu içeriği
boşluk
[Site Kurucusu]
Kurucu
Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 10.12.2012
İleti Sayısı: 108
Şehir: Kayseri
Durum: Forumda Değil

E-Posta Gönder
Web Adresi
Özel ileti Gönder

Bumerang - Yazarkafe

3 kere teşekkür etti.
4 kere teşekkür edildi.
Konu Tarihi: 03.04.2013- 10:04
Alıntı yaparak cevapla  


Günde Tek Ürün Satan Alışveriş Siteleri Hakkında

Türkiye’de 2007’den bu yana sayısı gün geçtikçe artan “Tek Ürün Siteleri” son yılların en popüler e-ticaret siteleri arasında yer almaktadır. Günde tek ürün satan sitelerin meydana çıkışı 2004 yılına dayanmaktadır. İşleyiş mantığı, kısıtlı sürede kısıtlı miktardaki ürünü uygun fiyata satmak olan günde tek ürün sitelerinde her gün tek bir ürünü piyasa değerinin çok çok altında bir fiyat ile satışa sunulmaktadır.

Günde tek ürün sitelerinin en önemli özelliği ise satışa sunulan ürünlerin belirli bir miktarda olması sebebiyle bir gün satışta olan ürün ertesi gün listelenmemektedir. Yani bu gün gördüğünüz bir ürünü yarın satın alma şansınız bulunmamaktadır. Ancak zaman zaman aynı ürünlerin satışa sunulması sebebiyle veya bir ürüne yoğun talep olması durumunda, düzenli bir takip sonucu, kaçırılan ürünlerin satın alınabilmesi mümkündür. Günde tek ürün sitelerinde, satışı sona eren ürünler “Kaçan Fırsatlar” bölümünden incelenebilmektedir.

günde tek ürün sitelerinde dönemsel olarak birden fazla ürün satışı da yapılmaktadır. Genellikle ayda bir kez gerçekleştirilen ve yine piyasa fiyatının çok altında bir fiyat ile satışa sunulan çok sayıda ürüne tek bir kargo bedeli ödeyerek sahip olmak mümkündür. Günde tek ürün sitelerinde öncelikli amaç kaliteli ve düşük fiyatlı ürünlerden daha çok kullanıcının yararlanmasını sağlamaktır. Dolayısıyla tek bir kullanıcının ticari amaçlarla çok sayıda aynı üründen almasını önlemek için bir kullanıcının aynı üründen en fazla 3 adet satın alma hakkı sınırlaması bulunmaktadır.

A’ dan z’ ye hemen hemen her kategoride ürünün satıldığı günde tek ürün siteleri, satın alma sayfalarında SSL Sertifikası bulunması sebebiyle,oldukça güvenli sitelerdir. Satın alma sayfası ile kredi kartı , nadir de olsa eft/havale ve posta çeki ile ödeme kabul etmektedirler. 2010 yılından beri ülkemizde e-ticaretin hareketlenmesinin en etkili faktörler arasında yer alan günde tek ürün siteleri kapsamında bir çok site bulunmaktadır. Bunun kullanıcılar açısından sağladığı en önemli avantaj ise çok çok uygun fiyattan bir çok ürün satın alabilme şansıdır.Alışveriş Portalı // Kampanya, Fırsat ve Alışveriş Rehberiniz
Yeni Başlık  Cevap Yaz
 Bu konuyu 1 kişi görüntülüyor:  1 Misafir, 0 Üye
 Bu konuyu görüntüleyen üye yok.

 

Benzer konular
Başlık Yazan Cevap Gösterim Son ileti
Konu Klasör Çin alışveriş sitelerinden en cazip fiyatlarla ürün satın alabileceksiniz nullsix 0 442 05.06.2017- 01:37
Konu Klasör Alışveriş Siteleri sadık 0 690 20.11.2015- 23:48
Konu Klasör Güvenilir alışveriş siteleri Grikedi 0 666 13.04.2016- 13:46
Konu Klasör Ucuz Alışveriş Siteleri sadık 0 579 27.12.2015- 19:52
Konu Klasör Yurtdışı Ucuz Alışveriş Siteleri nullsix 0 983 01.05.2015- 20:01
Etiketler   Günde,   Tek,   Ürün,   Satan,   Alışveriş,   Siteleri,   Hakkında


DMCA.com Protection Status Yandex.Metrica