Ara
Alışveriş Portalı
Booking.com
Yeni Başlık  Cevap Yaz
Green Card Çekiliş Sonuçları Nasıl Öğrenilir?           (gösterim sayısı: 692)
Yazan Konu içeriği
boşluk
[kombici]

Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 19.01.2015
İleti Sayısı: 1.561
Şehir: Gizli
Durum: Forumda Değil

E-Posta Gönder
Özel ileti Gönder

Bumerang - YazarkafeKonu Tarihi: 30.09.2016- 12:54
Alıntı yaparak cevapla  Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşamak ve orada çalışmak için oturma ve çalışma izinleri alınmalıdır. Vatandaşlık almak içinse daha farklı işlemler yapılmalıdır. Tüm bu işlemler için bir şartı yerine getirmek gerekmektedir. Ancak Green Card almak konusunda çok daha kolay bir yöntem söz konusudur. Bu yöntemde kolay bir şekilde Green Card başvurusu yapılabilmektedir. Bu başvuru sonucunda bilgisayar ortamında yapılan bir çekiliş ile Green Card alma fırsatı yakalanabilmektedir. Amerika Birleşik Devletleri her sene elli binden fazla kişiye bu yöntem ile Green Kart vermektedir. Bu karı alan kişiler Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşamak, çalışmak ve eğitim haklarından faydalanmak konusunda haklar kazanmaktadır. Bu haklar da belirli bir süreli olarak verilmemektedir. Bu haklara sahip olmak konusunda ise yapılması gereken başvuru yapmak ve çekilişe katılmaktadır. Başvurunun doğru bir şekilde yapılması ve eksiklik olmaması önemlidir. Sonrasında Amerika Birleşik Devletleri Göçmen Bürosunun yapacağı çekiliş beklenecektir. Amerika Birleşik Devletleri her sene belirli bir zamanda bu çekilişi yapmaktadır ve sonuçlarını yayınlamaktadır.

Green Card Çekiliş Sonuçları Nereden Öğrenilir?

Yapılan Green Card çekilişleri Amerika Birleşik Devletleri Göçmen Bürosu tarafından yapılmaktadır. Başvurularda buraya yapılmaktadır. Bu Green Card çekiliş sonuçları sonrasında Amerika Birleşik Devletleri Göçmenlik Bürosu resmi internet sitesinde çekiliş sonuçları açıklanmaktadır. Yapılan başvuru sonrasında sizlere başvuru numarası resmi olarak sunulmaktadır. Bu başvuru numarası ile kazanıp kazanmadığınızı kontrol edebilirsiniz. Bu işlemde sadece belirtilen siteden yapılmaktadır. Bunun dışında evlere posta göndererek çekiliş sonucunda kazandığınız bilgisini almazsınız. Çekiliş bilgisayar ortamında eşit şanslar altında yapılmaktadır. Yani çekilişe katılmaya hak kazanan kişiler bu çekiliş sırasında kazanmak konusunda eşit şanslara sahiptir. Çekiliş sonunda da resmi internet sitesine bu sonuçlar yayınlanmaktadır. Başvuru sonrasında alacağınız numara ile siteden çekiliş sonucunda kazanıp kazanmadığınızı kontrol edebilirsiniz. Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayabilmek ve orada çalışmak için haklara sahip olmak konusunda milyonlarca insan dünyanın birçok ülkesinden bu çekilişe katılmaktadır. Senede bir kere yapılan çekilişlere her sene katılmanız da mümkün olabilmektedir. Bu konuda tek yapılması gereken Green Card başvuru formu doldurulması ve başvurunun yapılması olacaktır.

Amerika’da süresiz olarak oturma izninin verildiği Green Card resmi olarak Permanent Residence Card olarak adlandırılmaktadır. Türkçesi kalıcı oturma kartı anlamına gelmektedir. Bu karta sahip olanlar süresiz olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde oturmaya hak kazanmış olacaklardır. Bu durum çalışmak, iş yeri açmak, ticaret yapmak, kamu dairelerinde çalışmak ve ev ile araba almak gibi birçok hakkı içermektedir. Resmi olarak Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı olunmasa da vatandaşlık haklarının birçoğuna sahip olunacaktır. Bu kartı aldıktan ve Amerika Birleşik Devletleri’nde beş sene yaşadıktan sonra vatandaşlık başvurusu da yapılabilmektedir. Böylece sizler veya aileniz Hem Türkiye Cumhuriyeti hem de Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı olabileceksiniz. Bu sebeple de birçok çok insan bu ayrıcalıktan faydalanmak için Green Card başvurusu yapmaktadırlar. Bu başvurular resmi olarak Amerika Birleşik Devletleri’ne yapılmaktadır. Bu sebeple başvurularda bir eksiklik ve hata olmamalıdır. Sadece doğru bir başvuru yapılarak bu çekilişe katılma hakkı kazanabilmek mümkündür. Bunun içinde bu konuda deneyimli kurumlardan faydalanmak ve başvurunun geçerli olmasını sağlamak önemlidir.

Kaynak: http://www.greencard.web.tr/green-card-cekilis-sonuclari-nasil-ogrenilir/

Kaynak: http://www.greencard.web.tr/Yapı haberleri
Yeni Başlık  Cevap Yaz
 Bu konuyu 1 kişi görüntülüyor:  1 Misafir, 0 Üye
 Bu konuyu görüntüleyen üye yok.

 

Benzer konular
Başlık Yazan Cevap Gösterim Son ileti
Konu Klasör Green Card ile Amerika'da Yaşam nullsix 0 815 19.04.2015- 12:43
Konu Klasör Green Card Dolandırıcıları Hakkında Şikayet Yağıyor! nullsix 0 526 12.04.2017- 23:36
Konu Klasör Haber Sonuçları - Maç, İddaa, At Yarışı Sonuçları b.a.f. 0 941 02.06.2015- 20:57
Konu Klasör Green Termal Otel-Yalova Codess 0 722 25.10.2013- 11:35
Konu Klasör Metrocity 10.Yıl Çekiliş Kampanyası -Jaguar XF Hediye Codess 0 826 25.10.2013- 10:31
Etiketler   Green,   Card,   Çekiliş,   Sonuçları,   Nasıl,   Öğrenilir


DMCA.com Protection Status Yandex.Metrica